close

Webová a mobilná analytika

Prinášajú Vám peniaze investované do Google AdWords zisk? O koľko vám stúpol predaj po spustení nových kampaní na Faceboku? Aký bol vplyv nedávneho redizajnu webu na mieru konverzie? V ktorých oblastiach je potenciál pre ďalší rast vášho biznisu na internete?

Prečo merať a analyzovať

Či prevádzkujete web, e-shop alebo mobilnú aplikáciu, dôležitým predpokladom správnych manažérskych rozhodnutí sú relevantné dáta. Webová analytika využíva dostupné dáta na to, aby ste lepšie pochopili, čo v rámci vášho biznisu funguje a čo nefunguje.

Bez dát je proste úspech na vysoko konkurenčnom trhu ťažko predstaviteľný – úspešnejší je ten, kto sa rozhodne lepšie a skôr. Dnešné sofistikované analytické nástroje poskytujú široké spektrum informácií od charakteristík vášho publika cez sledovanie správania užívateľov na vašom webe alebo v aplikácii až po meranie ukazovateľov výkonnosti.

 

Google Analytics

Našim klientom obvykle odporúčame pracovať s Google Analytics, pretože tento bezplatný nástroj spĺňa všetky požiadavky na modernú webovú analytiku. Zároveň je ľahko prepojiteľný s ďalšími dôležitými službami od firmy Google, ako sú Google AdWords a Google Search Console. Popritom však dokáže merať aj vaše ďalšie marketingové aktivity a reklamné kampane. Väčšina firiem stále využíva len zlomok možností Google Analytics, čím sa samy pripravujú o príležitosti.

Google Analytics je univerzálny nástroj, ktorý vám pomôže s meraním webu aj mobilnej aplikácie, či už je postavená na platforme Android alebo iOS.

 

Aké informácie získate z Google Analytics?

  • prehľady o návštevnosti webu alebo užívateľoch mobilnej aplikácie vrátane demografických údajov, záujmov, geografických a technologických charakteristík
  • prehľady o výkonnosti rôznych zdrojov návštevnosti, od priamej, cez organickú, referral, sociálne siete, až po platené kanály
  • informácie o správaní užívateľov na webe alebo v aplikácii
  • meranie cieľov, resp. aj meranie výkonnosti elektronického obchodu

 

Facebook Analytics for Apps

Ďalším silným nástrojom mobilnej analytiky je Facebook Analytics for Apps. Tento nástroj vám odporúčame použiť, ak svoju Android alebo iOS mobilnú aplikáciu podporujete marketingovými aktivitami na Facebooku. Podobne ako Google Analytics poskytuje cenné dáta o správaní užívateľov v aplikácii a ich demografických a technologických charakteristikách.

Dáta získané či už v Google Analytics alebo vo Facebook Analytics for Apps využívame v rámci reklamných kampaní na segmentáciu publika s cieľom optimalizovať zacielenie reklamy a  správne oslovenie vašej cieľovej skupiny.

 

Ďalšie analytické nástroje

Google Analytics a Facebook Analytics for Apps samozrejme nie sú jediné dostupné analytické nástroje. V rámci webovej analytiky pracujeme tiež s Google Search Console, odkiaľ získame cenné údaje o organickom vyhľadávaní. Ďalej s heatmaps nástrojmi, ktoré slúžia na grafické zobrazenie pohybu užívateľa (resp. jeho kurzora) na webe a vyhodnotenie, o čo sa na stránke zaujíma a kam kliká.

Okrem toho samozrejme existuje mnoho ďalších komerčných aj bezplatných analytických riešení, ktorých nasadenie však musí byť opodstatnené z hľadiska klientových špecifických potrieb.

 

Komplexné Onlyne služby

Ako Google Partner si trvale udržiavame a rozvíjame znalosti a praktické zručnosti v oblasti webovej analytiky, čo dokladá individuálna certifikácia našich špecialistov. Preto vám vieme ponúknuť komplexné služby:

  • konzultáciu vašich cieľov a zadefinovanie kľúčových indikátorov výkonnosti (KPI), ktoré budeme merať
  • nasadenie analytických nástrojov na váš web a ich nastavenie
  • prepojenie s vašimi online reklamnými kampaňami
  • priebežné meranie výkonnosti webu (aplikácie) a jednotlivých zdrojov návštevnosti a marketingových kanálov
  • testovanie, analýzy a konzultácie výstupov
  • poradenstvo a školenia

 

Vyžiadajte si ponuku

Neplytvajte svojím časom a svojimi peniazmi. Spoľahnite sa na naše skúsenosti s webovou analytikou a jej využitím v online marketingu. Vyžiadajte si cenovú ponuku.

 

Kontaktujte nás

+421 908 338 164 

 info@onlyne.sk

Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým vyjadrujete svoj súhlas. Ďalšie informácie