close

Videoreklama

Video sa v súčasnosti stáva jedným z hlavných marketingových médií a reklamné systémy veľmi rýchlo reagujú. Videoreklamu môžete mať na Youtube, na Facebooku aj na Instagrame a ďalšie sociálne siete takisto pracujú na tomto populárnom reklamnom formáte. 

Video je fenoménom dnešnej doby

Najmä mladšie publikum ho má v obľube a sledovaním rôznych videokanálov trávi veľa času.

Najznámejším videoportálom je YouTube, video však nájdete aj na ďalších sociálnych sieťach a takisto na mnohých spravodajských alebo tematických portáloch. Všade tam môžete osloviť svoje publikum.

 

Kde môžete mať svoje video

 • videoportál YouTube
 • sociálna sieť Facebook
 • sociálna sieť Instagram
 • ďalšie umiestnenia na weboch tretích strán, spravované prostredníctvom uvedených systémov

 

YouTube

YouTube je nielen druhý najväčší vyhľadávač na svete, ale tiež najväčšia video platforma. Ako dcérska spoločnosť Google ponúka YouTube ideálne možnosti pre zacielenie a správu videoreklamy.

Zaujímavé možnosti ponúkajú najmä TrueView reklamné formáty. Reklamy sú vložené pred samotným videom a sú preskočiteľné. Za reklamu platíte len v prípade, že používateľ zhliadne aspoň 30 sekúnd videoreklamy, alebo na ňu klikne. Prvých päť sekúnd je vždy zadarmo.

Videoreklama sa nastavuje a spravuje prostredníctvom rozhrania Google AdWords. Má teda rozsiahle možnosti zacielenia na konkrétne cieľové skupiny. Použiť tiež môžeme remarketingové zoznamy.

Pomerne novou a inovatívnou funkciou sú takzvané karty. Karty pridávajú do videa interaktívny prvok. Diváka môžu odkázať na konkrétnu URL adresu a podľa typu môžu obsahovať vlastné obrázky, nápisy alebo výzvy na akciu.

 

Facebook

Facebook takisto nezaspal dobu a video na Facebooku je čoraz populárnejším formátom. Pribúdajú nové možnosti ako 360° video alebo live video. V takomto dynamickom prostredí pôsobí videoreklama na užívateľov menej rušivo. Alebo to radšej nazvime “sponzorované video”. V sociálnej sieti totiž často dosiahnete viac, keď príliš netlačíte na pílu. Váš budúci zákazník si vôbec nemusí uvedomiť, že sleduje reklamu. Sleduje, lajkuje a zdieľa vaše video.

 

Instagram

Instagram je mobilná sociálna sieť zameraná pôvodne na fotografie. Časy sa však menia a mení sa aj Instagram. Dnes sa tam čoraz častejšie môžete stretnúť s videom. A kde je organické video, tam sa spravidla nájde priestor aj pre to sponzorované. Výhodou Instagramu je, že je napojený na reklamný systém Facebooku. Takže čo sa týka cielenia a optimalizácie kampane, možnosti máme rovnaké.

 

Komplexné Onlyne služby

Ako Google Partner si udržiavame prehľad vo všetkých aktuálnych novinkách a trendoch. Sme držiteľmi individuálnych certifikátov pre videoreklamu na Youtube. Zároveň máme praktické skúsenosti aj s videoreklamou v sociálnych sieťach Facebook a Instagram. V oblasti videoreklamy vám ponúkame tieto služby:

 • analýzu vášho produktu, konkurencie a cieľovej skupiny
 • návrh marketingovej stratégie
 • odborné konzultácie pri tvorbe videa vo vašej réžii alebo sprostredkovanie u našich partnerov
 • nastavenie a dlhodobú správu reklamných kampaní vo všetkých relevantných systémoch (YouTube, Facebook, Instagram a ďalšie)
 • priebežné meranie a optimalizáciu výkonnosti kampaní

 

Prečo si na správu videokampaní vybrať práve digitálnu marketingovú agentúru Onlyne ?

 • Skúsenosti a odbornosť. Naozaj nie je jedno, či vám reklamu nakliká človek, ktorý vidí systém prvý raz, alebo sa jej venuje skúsený špecialista, ktorý pozná všetky aspekty.
 • Orientácia na výsledky. Online marketing má široké možnosti merania a vyhodnocovania. Vy to možno neviete, ale my áno - a s priemernými výsledkami sa určite neuspokojíme.
 • Transparentnosť. Problémy neskrývame, ale riešime. K reklamnému účtu máte neobmedzený prístup a o výkonnosti svojich kampaní od nás dostanete pravidelné reporty.
 • Nadhľad. Pracujeme s Google AdWords, Facebook Ads, Etargetom a ďalšími reklamnými systémami. Rozumieme SEO aj sociálnym médiám, blízky nám je content marketing aj ďalšie formy marketingu na Internete. Pomôžeme vám nájsť najvhodnejší priestor pre vašu efektívnu prezentáciu a postaráme sa, aby všetky kanály spolu ladili.

 

Vyžiadajte si ponuku

Neplytvajte svojím časom a svojimi peniazmi. Spoľahnite sa na naše skúsenosti a vyžiadajte si cenovú ponuku.

Kontaktujte nás

+421 908 338 164 

 info@onlyne.sk

Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým vyjadrujete svoj súhlas. Ďalšie informácie